Wiadomości branżowe

ZyXEL i NETENGINE stworzyli cyfrową szkołę

Firma ZyXEL Communications wspólnie ze swoim partnerem NETENGINE uruchomiła w Szkole Podstawowej nr 323 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie, nowoczesną sieć bezprzewodową WiFi.Zainstalowana wydajna infrastruktura zapewnia bezpieczny internet w całej szkole oraz odpowiada na potrzeby i zalecenia ujęte w pilotażu programu „Cyfrowa Szkoła”, spełniając je w 100 %. Zanim przystąpiono do

Firma ZyXEL Communications wspólnie ze swoim partnerem NETENGINE uruchomiła w Szkole Podstawowej nr 323 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie, nowoczesną sieć bezprzewodową WiFi.Zainstalowana wydajna infrastruktura zapewnia bezpieczny internet w całej szkole oraz odpowiada na potrzeby i zalecenia ujęte w pilotażu programu ?Cyfrowa Szkoła?, spełniając je w 100 %.

Zanim przystąpiono do realizacji wdrożenia, stały dostęp do internetu możliwy był wyłącznie w stacjonarnej pracowni komputerowej, a dwie mobilne pracownie wyposażone w laptopy oraz tablice interaktywne, z braku dostępu do internetu, nie mogły być wykorzystane w procesie edukacyjnym.

Specjaliści NETENGINE zaproponowali zainstalowanie bramy zabezpieczającej Zywall USG 110, przełącznika sieciowego ZYXEL GS1920 oraz 14 punktów dostępowych NWA5123, a wybór ten podyktowany był m.in. wymogiem skutecznego filtrowania treści i blokowania stron z nieodpowiednią dla dzieci i młodzieży zawartością.

?Założeniem było stworzenie profesjonalnej szkoły cyfrowej, gdzie uczniom i pracownikom zapewniony zostanie stały i co bardzo ważne – bezpieczny dostęp do internetu. Osiągnęliśmy to dzięki pracy naszych inżynierów i zapewnieniu najwyższego poziomu technologii, jaki reprezentują urządzenia ZyXELa? mówi Sebastian Kluczyk, Dyrektor Projektu Edukacyjnego w NETENGINE Sp. z o.o.

Nowoczesna szkoła

Szkoła Podstawowa nr 323 w Warszawie, jest szkołą, w której uczy się ponad 700 uczniów. Obecnie szkoła wyposażona jest w dwie mobilne pracownie komputerowe, jedną pracownię składającą się z komputerów stacjonarnych oraz tablice interaktywne w salach. W wyniku prac przeprowadzonych przez NETENGINE i uruchomionej infrastruktury sieci WiFi firmy ZyXEL, umożliwiono korzystanie z internetu w całym budynku szkoły włącznie z salą gimnastyczną.

Dziennik elektroniczny

Po wdrożeniu sieci bezprzewodowej w szkole, powstała również możliwość korzystania w pełni z dziennika elektronicznego, a docelowo każda sala lekcyjna w szkole zostanie wyposażona w komputer z dostępem do sieci tak, aby nauczyciel mógł na bieżąco uaktualniać dane w dzienniku.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Pracownicy Nestlé szkolą studentów

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy