Wiadomości branżowe

Prof. Włodzimierz Jarmundowicz Człowiekiem Nauki 2014

Prof. Włodzimierz Jarmundowicz Człowiekiem Nauki 2014
Użytkownicy Wirtualnej Polski wybrali Człowieka Nauki 2014. Został nim prof. Włodzimierz Jarmundowicz, wybitny neurochirurg. Użytkownicy docenili go za wykonanie nowatorskiej operacji, w wyniku której sparaliżowany od pasa w dół mężczyzna zaczął chodzić.Zespół pod kierownictwem prof. Włodzimierza Jarmundowicza, w Klinice Neurochirurgii USK we Wrocławiu, po raz pierwszy na świecie, przeszczepił pacjentowi z przerwanym rdzeniem glejowe komórki z opuszki węchowej w mózgu. - To, co dotychczas uznawane było powszechnie za niemożliwe, stało się możliwe – powiedział, w rozmowie z Wirtualną Polską, prof. Włodzimierz Jarmundowicz. W plebiscycie na stronach WP Wiadomości można było oddawać głosy na dziesięciu naukowców, o wyjątkowych dokonaniach. Profesor W.

Użytkownicy Wirtualnej Polski wybrali Człowieka Nauki 2014. Został nim prof. Włodzimierz Jarmundowicz, wybitny neurochirurg. Użytkownicy docenili go za wykonanie nowatorskiej operacji, w wyniku której sparaliżowany od pasa w dół mężczyzna zaczął chodzić.

Zespół pod kierownictwem prof. Włodzimierza Jarmundowicza, w Klinice Neurochirurgii USK we Wrocławiu, po raz pierwszy na świecie, przeszczepił pacjentowi z przerwanym rdzeniem glejowe komórki z opuszki węchowej w mózgu.

 – To, co dotychczas uznawane było powszechnie za niemożliwe, stało się możliwe ? powiedział, w rozmowie z Wirtualną Polską, prof. Włodzimierz Jarmundowicz.

 W plebiscycie na stronach WP Wiadomości można było oddawać głosy na dziesięciu naukowców, o wyjątkowych dokonaniach. Profesor W. Jarmundowicz, zdobywając 53% wszystkich oddanych głosów, wyprzedził wielu zacnych konkurentów, m.in. prof. Janusza Skalskiego, Olgę Malinkiewicz, prof. Grażynę Ginalską i prof. Jerzego Grygorczuka.

Podczas uroczystości w siedzibie Grupy WP, Prof. W.Jarmudowicz odebrał nagrodę z rąk Jarosława Grabowskiego, VP Media Product Grupy WP. Relacja z tego wydarzenia oraz wywiad z laureatem tytułu Człowiek Nauki 2014 dostępne są w serwisie WP Wiadomości.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#jarmundowic

A to już wiesz?  Debiut Politechniki Gdańskiej podczas Nocy Muzeów

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy