Wiadomości branżowe

JAVA bez tajemnic. EPAM Systems organizuje w Sopocie spotkanie dla programistów – EPAM Tech Talks

JAVA bez tajemnic. EPAM Systems organizuje w Sopocie spotkanie dla programistów – EPAM Tech Talks
Już 17 kwietnia o godzinie 17 w sopockim Pick&Roll Club odbędą się EPAM Tech Talks. To cykl spotkań dla programistów JAVA, którzy chcą poszerzać wiedzę w tym zakresie. Swoim doświadczeniem podzielą się weterani programowania – Jeremy Edberg z Netflixa oraz Martin Toshev z bułgarskiego oddziału EPAM Systems. Wstęp na wydarzenie jest wolny.Trójmiasto, obok Warszawy,

Już 17 kwietnia o godzinie 17 w sopockim Pick&Roll Club odbędą się EPAM Tech Talks. To cykl spotkań dla programistów JAVA, którzy chcą poszerzać wiedzę w tym zakresie. Swoim doświadczeniem podzielą się weterani programowania ? Jeremy Edberg z Netflixa oraz Martin Toshev z bułgarskiego oddziału EPAM Systems. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Trójmiasto, obok Warszawy, Krakowa i Wrocławia, to stolica polskiego IT. Coraz więcej firm, również międzynarodowych, decyduje się otworzyć tutaj swój oddział. Przykładem może być firma EPAM Systems, której gdańskie biuro rozpoczęło działalność w maju ubiegłego roku. Do tego momentu, pracę znalazło w nim ponad 100 specjalistów IT. Docelowo ma być ich ponad 500.

Obecność sektora technologicznego oraz silne zaplecze uczelni z kierunkami technicznymi sprawiają, że trójmiejski rynek IT jest w stanie zaspokoić najbardziej wymagających inwestorów. Można znaleźć tutaj wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających solidne przygotowanie zawodowe oraz doświadczenie w pracy dla międzynarodowych klientów.

?Nadal poszukujemy pracowników do naszego oddziału. Również tych, którzy specjalizują się w języku JAVA? ? mówi Michał Lisiecki, dyrektor gdańskiego oddziału EPAM Systems. ?Region CEE, a więc również Trójmiasto, odegra kluczową rolę w ekspansji EPAM zaplanowanej na najbliższe lata. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na specjalistów IT oraz ich znakomite umiejętności, jestem przekonany, że sektor ten będzie rozwijał się w Polsce jeszcze szybciej, niż dotychczas? ? dodaje Michał Lisiecki.

EPAM Tech Talks to znakomita okazja, aby posłuchać, co o programowaniu mają do powiedzenia doświadczeni specjaliści języka JAVA. Jeremy Edberg opowie o różnych aspektach rozwiązań rozproszonych oraz zaprezentuje przykłady ich praktycznego zastosowania. Podzieli się również swoim doświadczeniem z pracy w Netflix oraz reddit. Z kolei Martin Toshev opowie o dwóch projektach software?owych: Jigsaw oraz Penrose.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://www.meetup.com/EPAM-Tech-Talks-Gdansk/events/221520196/

A to już wiesz?  BRE Ubezpieczenia uczy przedsiębiorczości

O prelegentach:

Jeremy Edberg jest aniołem biznesu i doradcą start-upów oraz inkubatorów biznesowych. Obecnie pracuje dla Netflixa, największej wypożyczalni filmów on-line na świecie. Był również pracownikiem reddit, PayPala oraz Sendmaila. Jest absolwentem UC Berkeley.

Martin Toshev pracuje jako Lead Software Engineer w bułgarskim biurze EPAM Systems. Jest specjalistą języka JAVA oraz certyfikowanym doradcą z zakresu rozwiązań chmur obliczeniowych. Interesuje się również aplikacjami klasy enterprise czy bazami danych NoSQL. Jest absolwentem Uniwersytetu w Sofii.


dostarczył infoWire.pl

Źródło EPAM Systems. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy