Wiadomości branżowe

Wielkie zmiany w małopolskich szkołach

Wielkie zmiany w małopolskich szkołach!Carrefour Polska motorem zmian żywieniowych.Ponad 1000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami, ekspertami oraz wolontariuszami podjęło wyzwanie, by zmienić swoje nawyki żywieniowe i wspólnie zawalczyć o zdrowe produkty w szkole. Inspiracją i wsparciem, był program „Zdrowe jedzenie

Wielkie zmiany w małopolskich szkołach!
Carrefour Polska motorem zmian żywieniowych.

Ponad 1000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami, ekspertami oraz wolontariuszami podjęło wyzwanie, by zmienić swoje nawyki żywieniowe i wspólnie zawalczyć o zdrowe produkty w szkole. Inspiracją i wsparciem, był program ?Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole? realizowany przez Carrefour Polska oraz krakowską Fundację Partnerstwo dla Środowiska.

Cel programu jest prosty: zmienić nawyki żywieniowe dzieci i tym samym uchronić je przed szeregiem chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, otyłość czy zaburzenia kardiologiczne.

Jak tego dokonać? Wprowadzając drugie śniadanie, dobierając odpowiednio asortyment sklepiku szkolnego, przygotowując zbilansowane menu szkolnej stołówki, a także zachęcając uczniów do założenia przyszkolnego ogródka.

Na realizacje powyższych inicjatyw Carrefour przeznaczył ponad 50 000 EURO, dzięki czemu w szkołach zaszły ogromne zmiany. Powstały sklepiki w miejscach, w których do tej pory były tylko automaty z jedzeniem, w wielu placówkach wprowadzono wspólne drugie śniadanie, a także zbudowano ogródki warzywne. Podczas trzech miesięcy trwania programu szkoły otrzymały również wsparcie merytoryczne pod postacią specjalnie opracowanych materiałów dydaktycznych współwydanych przez Carrefour.

Dzięki programowi ?Zdrowe jedzenie? zmiany dokonują się w ponad 30 szkołach na terenie małopolski. Ponad 1000 uczniów dowiedziało się na czym polega zdrowe jedzenie i jak na co dzień prawidłowo się odżywiać. W ramach programu setki dzieci, mają zapewnione pożywne drugie śniadanie, co w przypadku uczniów z rodzin wielodzietnych nabrało dodatkowego znaczenia.

 Kolejnym etapem progarmu będą wizyty studyjne uczniów w ekologicznych gospodarstwach.

Źródło Carrefour Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Z rynku już niebawem całkowicie mogą zniknąć przenośne urządzenia nawigacyjne. Ich miejsce zajmą aplikacje mobilne na smartfony

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy