Wiadomości branżowe

Prawie 5,6 tys. dzieci i 1,6 tys. dorosłych uczestniczyło w naukowych spotkaniach z ekspertami ?Planety Energii?

W ostatnich tygodniach eksperci z programu edukacyjnego „Planeta Energii” gościli w czterech miastach w Polsce. Podczas wizyt naukowcy zachęcali najmłodszych do bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. A wszystko to w ramach trwającego do 31 stycznia 2014 roku ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Planeta Energii”.Czym jest prąd? Jak bezpiecznie z niego korzystać? Jak

Teaser

W ostatnich tygodniach eksperci z programu edukacyjnego ?Planeta Energii? gościli w czterech miastach w Polsce. Podczas wizyt naukowcy zachęcali najmłodszych do bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. A wszystko to w ramach trwającego do 31 stycznia 2014 roku ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego ?Planeta Energii?.

Czym jest prąd? Jak bezpiecznie z niego korzystać? Jak zachować się podczas burzy? Co zrobić w przypadku porażenia pądem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali mieszkańcy Trójmiasta, Torunia, Kalisza i Łodzi, którzy włączyli się do wspólnej zabawy z ekspertami ?Planety Energii?.

Wizyty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Grupy ENERGA, do którego mogą przystąpić nauczyciele i uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Jego głównym celem jest popularyzacja wśród najmłodszych wiedzy nt. energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych i proekologicznych postaw. Konkurs trwa do 31 stycznia, a zatem to ostatnia szansa na udział w programie i zdobycie atrakcyjnych nagród, w tym dwudniowej wizyty naukowego miasteczka ?Planeta Energii? w swojej miejscowości.

? Wizyta ekspertów programu ?Planeta Energii? to przedsmak nagrody głównej w naszym konkursie ? mówi Marta Dankowska, koordynator programu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. ? Mamy nadzieje, że zarówno dzieci, jak i dorośli przekonali się, że warto wziąć udział w programie ?Planeta Energii?, do czego serdecznie zachęcamy.

Program ?Planeta Energii? już od dwóch lat aktywnie wspiera doktor nauk fizycznych, znany dziennikarz naukowy i popularyzator nauki Tomasz Rożek.

Rolą zarówno nauczycieli, jak i rodziców jest uświadamianie i edukacja dzieci już od najmłodszych lat, pokazywanie otaczającego je świata i kształtowanie właściwych postaw ? mówi Tomasz Rożek. ? Dzieci  najlepiej uczą się poprzez doświadczenia czy eksperymenty, a ?Planeta Energii? wychodzi poza standardowe ramy edukacji. To nauka poprzez i zabawę oraz język dostosowany do wieku najmłodszych. Nasz program w prosty i przyjazny sposób uczy ważnych zagadnień związanych z bezpiecznym i racjonalnym użytkowaniem prądu. Dlatego zachęcam gorąco wszystkich nauczycieli do udziału w konkursie, bo naprawdę warto.

To już ostatni dzwonek, by wziąć udział w konkursie edukacyjnym ?Planeta Energii?!

A to już wiesz?  Rewolucja w uzdatnianiu wody. Dzięki specjalnym ogniwom paliwowym można jednocześnie oczyścić ścieki i uzyskać energię elektryczną

Do konkursu może przystąpić każdy nauczyciel, który przeprowadzi w swojej klasie minimum trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej, w oparciu o otrzymane od Grupy ENERGA materiały dydaktyczne oraz podejmie dodatkowe działanie autorskie. Spośród uczestników, którzy do 14 lutego 2014 r. złożą sprawozdania z przeprowadzonych zajęć, jury konkursu wybierze dziesięciu laureatów. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 marca 2014 roku.

Przygotowany specjalnie z myślą o programie zeszyt metodyczny pt. ?ENERGA przedstawia: W krainie prądu elektrycznego? zawiera sześć przykładowych scenariuszy lekcji nt. bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z prądu elektrycznego. Nauczyciele mają swobodę w ich modyfikowaniu i dodawaniu własnych pomysłów. Dzięki temu nauka odbywa się poprzez zabawę i interakcję.

Moc energetycznych nagród!

Dziesięć zwycięskich klas zostanie nagrodzonych dwudniową wizytą mobilnego centrum naukowego w swojej miejscowości. Dodatkowo przyznanych zostanie pięćdziesiąt wyróżnień w postaci pomocy naukowych, a zaangażowanie nauczycieli premiowane będzie specjalnymi certyfikatami. Na każde dziecko z nagrodzonej i wyróżnionej klasy czekają także niesamowite edukacyjne prezenty.

Miasteczko ENERGI już na wiosnę odwiedzi dziesięć miast!

W tegorocznej edycji programu interaktywne miasteczko ?Planeta Energii? zaskoczy wszystkich swoją nową odsłoną. Obok trzech namiotów i atrakcji znanych z poprzednich edycji, jak eksperymenty i doświadczenia naukowe, czy pokaz filmu 3D, pojawią się nowe, dzięki którym nauka o energii elektrycznej stanie się fascynującą wyprawą do krainy prądu.Mobilne centrum ENERGI wyruszy w energetyczną trasę po Polsce już w kwietniu i maju 2014 roku.

Więcej informacji na temat programu, w tym scenariusze lekcji oraz pomoce naukowe w formie elektronicznej dostępne są na stronie www.PlanetaEnergii.pl.

Honorowy patronat nad programem ?Planeta Energii” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronem merytorycznym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patronat medialny nad programem objęła ?Gazeta Wyborcza?.

Partnerem wizyt ekspertów ?Planety Energii? w Gdańsku było Centrum Hewelianum. Patron medialny: Radio Gdańsk.

A to już wiesz?  Media społecznościowe i aplikacje na potęgę śledzą użytkowników. Niebawem będą także potrafiły przewidzieć popełnienie przestępstwa

Partnerem wizyt ekspertów ?Planety Energii? w Toruniu było Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza.

Partnerem wizyt ekspertów ?Planety Energii? w Kaliszu była Galeria Tęcza.

Partnerem wizyt ekspertów ?Planety Energii? w Łodzi była galeria handlowa Manufaktura.

***

Grupa ENERGA jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje wytwarzanie, dystrybucję oraz obrót energią elektryczną. ENERGA dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa ENERGA jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z udziałem w rynku blisko 17 proc. ENERGA charakteryzuje się największym udziałem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej spośród głównych grup energetycznych działających na polskim rynku. ?Zielona? energia powstaje w 46 elektrowniach wodnych, trzech farmach wiatrowych oraz w instalacjach spalających biomasę.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne. Elementem programu ENERGA dla Ciebie jest projekt ENERGA Edukacja.

 

Źródło Planeta Energii. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy