Wiadomości branżowe

Jak stworzyć strategię marketingową na 2014 rok?

Nowy Rok już niebawem – specjaliści od marketingu zastanawiają się, jakie będą trendy i jak przygotować strategię dla marki, która sprawdzi się w 2014 roku? Na co zwrócić szczególną uwagę, a z czego lepiej zrezygnować? Właśnie zakończyły się Święta, ale u większości z nas nie oznacza to jeszcze powrotu do

Teaser

Nowy Rok już niebawem ? specjaliści od marketingu zastanawiają się, jakie będą trendy i jak przygotować strategię dla marki, która sprawdzi się w 2014 roku? Na co zwrócić szczególną uwagę, a z czego lepiej zrezygnować?

Właśnie zakończyły się Święta, ale u większości z nas nie oznacza to jeszcze powrotu do biurowej pracy – przy wykorzystaniu zaledwie kilku dni urlopu można mieć ponad dwa tygodnie wolnego. Taki odpoczynek z pewnością jest przyjemny, jednak pod koniec roku nie każdy może sobie na niego pozwolić ? specjaliści od marketingu, również internetowego, już teraz zastanawiają się, co przyniesie nadchodzący Nowy Rok… Oto kilka rad, co należy zrobić, aby rozpocząć go jak najbardziej efektywnie i by podejmowane przez nas działania odniosły pożądany skutek. 

W marketingu, zwłaszcza internetowym bardzo istotną kwestią jest czas naszej reakcji. Jednak w tworzeniu spójnego planu działań zasada, że im szybciej, tym lepiej nie zawsze się sprawdza – często opracowanie skutecznej strategii oznacza przeprowadzenie mnóstwa testów oraz ruchów na mniejszą skalę w wielu miejscach w sieci, aby zobaczyć, który z nich jest najskuteczniejszy. Należy też tak zaplanować swoje działania, aby nie roztrwonić od razu budżetu przeznaczonego na cały rok. Dobry plan w zakresie marketingu internetowego powinien też rozwijać się z upływem czasu –  nie można go tak po prostu raz przygotować, wcielić w życie i później zapomnieć o nim na kilka miesięcy.

Należy też pamiętać, że rozwiązania przynoszące szybkie efekty nie zawsze są najlepsze.

?Często chciałoby się zadziałać tak, aby efekty naszej pracy były widoczne natychmiast. Nikogo to nie dziwi, jednak pośpiech jest złym doradcą, a próby zmiany sytuacji firmy na lepsze w kilka tygodni mogą przynieść więcej szkody niż pożytku? mówi Anna Kukawska, PR & Event Manager GRUPY 365NET. ?Krótkoterminowe taktyki zwykle nie skutkują, a jeśli już przynoszą efekty, to również na krótko ? a my w naszej pracy wracamy do punktu wyjścia…? – dodaje.

Efekty na dłuższą metę może przynieść jedynie dobrze przemyślany plan, powstający z połączenia naszej wiedzy i doświadczeniem. I ostatnia, najważniejsza kwestia ? w podejmowanych działaniach należy wyznaczyć sobie cele, które rzeczywiście są istotne dla naszej marki.

 

GRUPA 365 NET to innowacyjna agencja działająca w obszarze cross-marketingu zintegrowanego wpieranego najnowszymi osiągnięciami technologii w dziedzinie komunikacji PR.Proponujemy kompleksową obsługę 360 oraz doradztwo w obszarze strategii reklamy, marketingu, promocji i PR. Jesteśmy ekspertami działań online w sieci Internet – gdzie rozwijamy projekty o silnym potencjalne komercjalizacji.
 
NR1WINTERNECIE.pl to nasz adres www i miejsce, o które zabiegamy dla naszych klientów.

Więcej na: http://www.NR1wINTERNECIE.pl 

http://www.grupa365net.pl oraz http://www.facebook.com/grupa365net 

 

 

 

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Kamery termowizyjne wspierane przez sztuczną inteligencję wykryją objawy koronawirusa. Dzięki nim testy mogą osiągnąć masową skalę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy