Wiadomości branżowe

15 lat letnich praktyk dla studentów w Nestlé

Dziś już po raz 15. Nestlé Polska S.A. otwiera bramy swoich biur i fabryk dla praktykantów, którzy przez kolejne 3 miesiące zdobywać będą nowe doświadczenia zawodowe u największego producenta żywności na świecie. W jubileuszowej 15. edycji „Letniej praktyki z Nestlé” wezmą udział 82 osoby w centrali i oddziałach

Dziś już po raz 15. Nestlé Polska S.A. otwiera bramy swoich biur i fabryk dla praktykantów, którzy przez kolejne 3 miesiące zdobywać będą nowe doświadczenia zawodowe u największego producenta żywności na świecie. W jubileuszowej 15. edycji ?Letniej praktyki z Nestlé? wezmą udział 82 osoby w centrali i oddziałach Nestlé w Warszawie, Rzeszowie, Kargowej, Namysłowie i Kaliszu. Najlepsi dostaną propozycję stałego zatrudniania. ?Letnia Praktyka z Nestlé? to część Europejskiej Inicjatywy na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych ? Nestlé needs YOUth.

?Letnia praktyka z Nestlé? odbyła się po raz pierwszy w 1999 roku. Łącznie firma przeszkoliła w Polsce już około 600 osób. Wśród praktykantów z pierwszych 6 lat praktyk letnich aż ponad połowa znalazła zatrudnienie w Nestlé. Średnia zatrudnienia uczestników praktyk w Nestlé w kolejnych latach to około 40%. Dowodzi to, że praktyki w Nestlé wcale nie muszą kończyć się po 3 miesiącach ? najlepsi dostają pracę i możliwości dalszego rozwoju zawodowego w strukturach firmy.

Kiedy 15 lat temu Nestlé po raz pierwszy zaprosiło do współpracy praktykantów, przyszło do nas 21 osób. Później proces rozwijał się bardzo dynamicznie. W 2014 roku z rekordowej liczby ponad 4 400 przysłanych aplikacji, wybraliśmy 82 osoby. Każdego naszego praktykanta staramy się traktować indywidualnie, otaczamy opieką i mentoringiem pozwalającym obu stronom pozyskiwać ze współpracy to, co najlepsze. W ciągu tych 15 lat bardzo dużo się zmieniło, między innymi podejście młodych ludzi do praktyk i kariery. Relacje są obecnie znacznie bardziej partnerskie. Praktykanci dokładnie wiedzą, co mogą firmie zaoferować i czego sami chcieliby się nauczyć. My natomiast dokładamy wszelkich starań, żeby nasi młodzi pracownicy przez 3 miesiące w Nestlé posiedli nowe umiejętności, zorientowali się, jak wygląda praca w globalnej firmie, mogli sprawdzić się w różnych sytuacjach, a w rezultacie ? by w przyszłości byli pewni siebie, posiadanych umiejętności i świadomie kreowali swoją karierę ? powiedziała Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji w Nestlé Polska S.A.

A to już wiesz?  Znamy finalistów Net Masters Cup ? Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

Stwarzanie młodym ludziom szans zatrudnienia oraz podnoszenie ich kwalifikacji to jeden z priorytetów Nestlé. W listopadzie ubiegłego roku firma ogłosiła Inicjatywę na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych ? Nestlé needs YOUth, która ma na celu walkę z rosnącym bezrobociem wśród osób do 30. roku życia. Nestlé jako odpowiedzialny pracodawca w ramach Inicjatywy planuje do 2016 roku stworzenie możliwości zatrudnienia dla 20 tys. Europejczyków do 30. roku życia. Połowie z nich firma zaoferuje zatrudnienie, a pozostałym płatne staże i praktyki. W Polsce program obejmie prawie 800 osób. Dodatkowo 23 czerwca 2014 roku firma zainicjowała ?Sojusz dla Młodych?, czyli deklarację Nestlé i głównych partnerów biznesowych firmy z całej Europy, na rzecz organizowania praktyk i warsztatów zawodowych zwiększających szanse młodych na rynku pracy.

W Nestlé Polska S.A. praktyki obejmują wszystkie działy ? zarówno w fabrykach na stanowiskach technicznych jak i w biurze głównym. W ramach Technology Engineering Development Program Nestlé otwiera drzwi swoich fabryk dla inżynierów w Rzeszowie, Kaliszu, Namysłowie oraz w Kargowej. Business Internship Program to natomiast praktyki przeznaczone przede wszystkim dla studentów o profilu ekonomicznym oferujące szansę zdobycia doświadczenia w takich dziedzinach jak np. marketing, sprzedaż, controlling, logistyka, HR, IT w centrali firmy w Warszawie.

W lutym 2014 roku ?Letnia Praktyka z Nestlé? została nagrodzona Znakiem Wysokiej Jakości przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK). Jednocześnie Nestlé Polska S.A. ? jako pierwsza firma z branży FMCG ? oficjalnie stała się Uczestnikiem Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Praktyki i pracę w Nestlé doceniają także sami studenci. W rankingu Idealny Pracodawca TOP 100 2014 organizowanym przez Universum Global opublikowanym w maju 2014 roku uznali Nestlé za najbardziej pożądanego pracodawcę w branży FMCG.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy